Medinių grindų ir parketo šlifavimas

Naujos grindys
Norėdami šlifuoti naujas grindis, jas nuvalykite ir iššluokite. Patikrinkite, ar neliko judančių lentelių, pritvirtinkite jas.
Parinkite šlifavimo popierių:
pirminis šlifavimas – popieriaus grūdėtumas N 36-40
vidutinis šlifavimas – popieriaus grūdėtumas N 60-80
poliravimas – popieriaus grūdėtumas N 100-120

Lakuotos grindys
Norėdami šlifuoti lakuotas grindis, jas nuvalykite ir iššluokite. Patikrinkite, ar neliko judančių lentelių, pritvirtinkite jas.
Parinkite šlifavimo popierių:
pirminis šlifavimas – popieriaus grūdėtumas N 24-36
vidutinis šlifavimas – popieriaus grūdėtumas N 60-80
poliravimas – popieriaus grūdėtumas N 100-120

 

Darbo eiga
Šlifavimo mašiną lėtai stumkite pirmyn ir tuo pačiu metu sverto pagalba nuleiskite šlifavimo būgną. Prieš sustojant ar keičiant šlifavimo kryptį labai svarbu pakelti būgną dar esant judesyje! Tuomet nepaliksite ant šlifuojamo paviršiaus duobių ir įspaudų. Šlifavimas atgal prasideda taip pat kaip ir šlifavimas pirmyn, tuo pačiu nuleidžiamas šlifavimo būgnas ir judama. Mašiną stumkite tolygiu greičiu, kad išvengtumėte netolygaus šlifavimo. Padarius ėjimą pirmyn ir atgal, mašiną perstatykite per 15-18 cm į šoną.

Pirminis ir paruošiamasis šlifavimas
Popieriaus grūdėtumas N 16, 24, 36, 40. Šlifuokite 20-45 laipsnių kampu medžio plaušo krypties atžvilgiu. Svarbu: šlifuojant N 16 popieriumi po 10-15 min darbo papildomai paveržkite šlifavimo popierių!

Vidutinis šlifavimas
Popieriaus grūdėtumas N 60, 80. Šlifuokite medžio plaušo kryptimi. Šiame etape atlikite ir glaistymą.

Poliravimas
Popieriaus grūdėtumas N 100, 120. Šlifuokite medžio plaušo kryptimi.

Grindų pakraščiai
Pakraščius bei vietas, kurių negali pasiekti būgninė šlifavimo mašina, į pagalbą pasitelkite pakraščių šlifavimo mašiną arba šlifuokite rankomis. Naudokite tokio pat grūdėtumo popierių, kaip ir dirbant su būgnine ar juostine mašina. Šlifuokite sukamaisiais judesiais išilgai pakraščių. Norėdami išvengti broko, visą laiką judėkite.

Plyšių ir įtrūkimų pašalinimas
Kai kurie plyšiai ir įtrūkimai pasirodo tik nušlifavus grindis. Todėl patikrinkite jas prieš paskutinį šlifavimo etapą. Naudokite glaistą, jį pasirinkdami pagal medžio rūšį. Glaistoma metaline mentele.

Grindų lakavimas
Prieš pradėdami lakuoti, dulkių siurbliu kruopščiai išsiurbkite grindis, palanges, radiatorius ir pan. Lakuojamoje patalpoje negali būti jokio skersvėjo. Ypač tai svarbu greitai džiūnantiems lakams. Lakuoti pradėkite apšviestoje kambario dalyje ir tęskite judėdami šešėlio link. Tokiu būdu pastebėsite broką ir galėsite laiku jį ištaisyti. Tikslesnę informaciją apie kiekį, tempimo būdą bei džiūvimą skaitykite lako tiekėjo instrukcijoje.

Tarpinis šlifavimas (vykdomas lakavimo metu)
Šis šlifavimas pageidautinas nulakavus pirmąjį sluoksnį. Šlifuojama tiesiog rankomis, naudojant nedidelę kaladėlę. Šlifuojama N 120 grūdėtumo popieriumi. Nenaudokite didelio spaudimo, judėkite greitai.

Pastaba
Dulkių surinkimo maišo pralaidumas orui yra labai svarbus nepriekaištingam mašinos darbui. Neplaukite ir laiku iškratykite dulkių maišą, kai jame dulkių yra ne daugiau kaip 1/3 maišo tūrio. Po kiekvieno mašinos išjungimo ir pasibaigus darbui būtinai iškratykite dulkių surinkimo maišą ir išmeskite dulkes į tam tinkamą šiukšlių talpyklą. Talpyklą laikykite lauke, kad išvengtumėte gaisro.

4059 Total Views 2 Views Today